ЗНАЧЕННЯ ПРИНЦИПІВ ТРУДОВОГО ПРАВА В КОНТЕКСТІ ПРАВОТВОРЧОСТІ, ПРАВОЗАСТОСУВАННЯ ТА ЮРИДИЧНОЇ АРГУМЕНТАЦІЇ
Анотація
Метою статті є характеристика принципів трудового права в контексті правотворчості, правозастосування та юридичної аргументації. Автори зазначають, що принципи права займають ключове місце в сучасній юридичній науці і завжди привертають увагу науковців, адже саме принципи права відображають фундаментальні засади, на яких ґрунтується право. Принципи права слугують орієнтирами для розвитку та функціонування правових норм, а їх аналіз дозволяє глибше зрозуміти природу та особливості конкретної правової системи.
У сучасних умовах динамічних змін суспільних відносин, дослідження принципів права набуває особливої актуальності, адже саме на їх основі формуються нові підходи до правотворення, інтерпретації та правозастосування. Автори підкреслюють важливість забезпечення доступності та зрозумілості принципів трудового права, що досягається визначеністю їх нормативно-правового регулювання.
Автори звертають увагу на те, що на сьогоднішній день в науковій спільноті обгово-рюються питання колізій розмежування основних засад (принципів) в сфері правового регулювання трудових відносин. У зв’язку з колізіями, що виникають у сфері трудового права, потребує законодавчого закріплення визначення поняття «принципи трудового права». Важливим залишається й питання вироблення єдиного підходу до класифікації цих принципів.
Особлива увага до питань принципів трудового права зумовлена їх значенням у процесі правотворчості та правозастосування. Принципи права в правотворчості – орієнтири для законодавця, інструмент гармонізації права, відображення моральних та етичних основ суспільства, інструмент забезпечення гнучкості та адаптивності законодавства до змінних соціальних та економічних умов, забезпечуючи баланс між стабільністю права і його здатністю реагувати на виклики часу. Принципи трудового права відіграють надважливу роль й у процесі правозастосування, забезпечуючи його єдність та послідовність. Визначе-ність принципів трудового права є надзвичайно важливою для ефективного правозасто-сування та робить значно ефективнішим процес юридичної аргументації. Авторами робить-ся висновок про необхідність проведення подальших наукових розвідок у зазначеній сфері.
Ключові слова
Повний текст:
PDFПосилання
Арсентьєва О.С. Поняття та особливості принципів трудового права України. Актуальні проблеми права: теорія і практика. 2016. №31. С. 34-43.
Козюбра М. Принципи права: методологічні підходи до розуміння природи та класифікації в умовах сучасних глобалізаційних трансформацій. URL: https://ekmair.ukma.edu.ua/
Колодій А. М. Принципи права: ґенеза, поняття, класифікація та реалізація. Альманах права. 2012. Вип. 3. С. 42-46.
Правознавство: навч. Посібник. К.: Центр учбової літератури. 2010.
Пилипенко П.Д. Проблеми теорії трудового права: монографія Львів: Вид. центр Львів. нац. ун-ту. 1999.
Болотіна Н.Б. Трудове право України: підручник. К. : Вікар, 2006.
Прилипко С.М. Трудове право: посіб. для підгот. до держ. Іспиту. Х.: Право, 2015.
Жернаков В.В. Трудове право. URL: https://ukrtextbook.com/trudove-pravo-zhernakov-v-v
Єрьоменко В.В. Принципи трудового права в аспекті правозастосування. URL: https://ndipzir.org.ua/wp-content/uploads/2016/05/Yeromenko13.pdf
Комаров В.А. Значення принципів трудового права для правового регулювання трудових відносин в Україні. URL: https://portal.iapm.edu.ua/portal/media/articles
Юркевич О.М. Юридична аргументація. Логічні дослідження: монографія. Харків : Право, 2015.
Посилання
- Поки немає зовнішніх посилань.