ПРОВІДНІ МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ У РОЗВИТКУ ПРОФІЛЬНОЇ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВОЇ ОСВІТИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ПРОМИСЛОВОЇ ФАРМАЦІЇ

Юрій Дмитрович Бойчук, Павло Сергійович Омельченко, Ольга Миколаївна Мірошниченко, Ірина Сергіївна Бурлака

Анотація


Українське суспільство висуває нові вимоги до сучасної освіти, оскільки потребує фахівців, які будуть здатні самостійно розв’язувати різного роду проблеми, приймати відповідальні рішення у ситуаціях вибору, співпрацювати з іншими тощо. Ця потреба обумовлює зміщення акцентів у сучасній системі освіти з накопичення знань до опанування способами діяльності. Сучасний фахівець має володіти не лише системою знань, а й сукупністю прийомів, умінь, спрямованих на навчання впродовж життя. У статті актуалізовано проблему формування у студентів природничо-наукових знань і досліджено вплив таких провідних методологічних підходів як системний, інтегрований, синергетичний, компетентнісний у системі закладів вищої освіти України, зокрема при підготовці майбутніх фахівців промислової фармації. Наразі освіта має стати засобом самореалізації, саморозвитку та самоствердження фахівця; гарантом його соціального захисту та адаптації; механізмом забезпечення конкурентоспроможності на ринку праці. Встановлено, що застосування системного, інтегрованого, синергетичного, компетентнісного методологічних підходів та їх раціональне і доцільне поєднання при підготовці майбутніх фахівців промислової фармації буде спрямоване на перехід до нових галузевих стандартів та створить передумови для більшого зближення результатів освіти до потреб суспільства та вимог ринку праці.

Ключові слова


системний; інтегрований; синергетичний, компетентнісний підходи; природничо-наукова освіта

Повний текст:

PDF

Посилання


Атаманчук П. С. Інноваційні технології управління навчанням фізики: монографія. кам’янець-Подільський: кам’янець-Подільськ. держ. пед. ун-т, 1999. 174 с.

Головань М. С. компетенція та компетентність: порівняльний аналіз понять // Пед. науки: теорія, історія, інноваційні технології. 2011. №8. С. 224-233.

Колесник М. О. Методологія формування універсальної природничо-наукової картини світу у студентів природничих спеціальностей // Зб. наук. пр. «Педагогіка формування творчої особистості у вищій і загальноосвітній школах». Класичний приватний університет. Запоріжжя, 2019. № 64. С. 41–46.

Корбутяк В. І. Методологія системного підходу та наукових досліджень: навч. посіб. Рівне, 2010. 176 с.

Криштанович С. В. Інтегративність навчального процесу у формуванні професійної компетентності майбутніх менеджерів фізичної культури і спорту // Педагогіка формування творчої особистості у вищій і загальноосвітній школах. 2018. №60. Т. 2. С. 80–84.

Лейко С. В. Поняття «компетенція» та «компетентність»: теоретичний аналіз // Пед. процес: теорія і практика. 2013. Вип. 4. С. 128–135.

Марущак О.В. Структура системного підходу до професійної підготовки майбутніх учителів технологій // Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми. 2015. Вип. 41. С. 394–399.

Овсієнко Л. компетентнісний підхід до навчання: теоретичний аналіз // Пед. процес: теорія і практика. 2017. Вип. 2. С. 82–87.

Опачко М.В. Системний та інтегративний підходи в освіті : метод. посіб. Ужгород : УжнУ, 2016. 69 с.

Оргєєва С.В., Хачатрян В.В., Черниш Л.П. Системний підхід до структури професійної підготовки майбутніх авіафахівців // Вісник нац. авіац. ун-ту. Сер. : Педагогіка. Психологія : зб. наук. пр. Київ : НАУ, 2015. Вип. 6. С. 134–139.

Пайкуш М.А. Методологічні засади інтеграції природничо-наукової та професійно-практичної підготовки лікаря // Young Scientist. 2017. № 10 (50). С. 501–504.

Ткач Ю. Інтегративний підхід у навчанні в умовах фундаменталізації професійної підготовки майбутніх економістів // Педагогіка вищої та середньої школи. 2015. Вип. 46. С. 90–93




DOI: https://doi.org/10.34142/nc.2024.3.51

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.